Shopping Cart

Napisz: eko@bezkrowywkrakowie.pl

Darmowa dostawa powyżej 250zł

O nas?

Jak jeść zdrowo
w mieście i nie wydać fortuny?

Cześć!

tu Justyna i Artur

Od 3 lat tworzymy stronę i kanał na YouTube „Bez krowy w Krakowie”. Dlaczego taka nazwa? Bo długo borykaliśmy się z problemem tego, jak żyć zdrowo w mieście nie mając gospodarstwa, krowy, pola i łanu pszenicy. Zależało nam, by dzieci jadły warzywa bez pestycydów i mięso bez antybiotyków i sterydów. Stąd pomysł aby przywieźć ze wsi do miasto to co najlepsze i podzielić się tym z Tobą!

Kiedy na świat miał przyjść nasz syn, pierwszy spośród czwórki, to już pół roku przed urodzeniem szukaliśmy produktów u sprawdzonych rolników, wożąc je ze wsi do miasta.
W tym czasie na targach miejskich większość rolników sprzedawała warzywa z pestycydami, mówiąc prosto w oczy, że są bez chemii. Trzeba było je moczyć w sodzie, wodzie i occie. To wszystko nie miało sensu. Z drugiej strony przerażały nas ceny bio/eko żywności w sklepikach ze zdrową żywnością. W pewnym momencie ze zdziwieniem i zażenowaniem odkryliśmy, że w ekosklepach tylko połowa żywności jest eko, z certyfikatem. Reszta, to produkty pseudo zdrowe, pozyskanie z nieznanych źródeł, proszkowe suplementy diety i kiszonki z zatrzymaną fermentacją. Mieliśmy dość byle jakości, oszukiwania i niedopowiadania prawdy. Też tak się czasem czujesz? .

Uznaliśmy, że tak się nie da dłużej żyć i aby coś zmienić, trzeba sięgnąć do źródła. Odnaleźć rolników, którzy uprawiają uczciwie, dla których ekologia to nie dokument, tylko sposób myślenia i podejścia do pracy, pewien stan ducha. Ludzi biorących odpowiedzialność za swój produkt i nasze zdrowie. Inaczej niż w dużych przetwórniach, dyskontach i hipermarketach, gdzie produkt jest anonimowy i nikt nie bierze odpowiedzialności za jego jakość.

0+

sprawdzonych dostawców

Jedz zdrowo, tworząc indywidualną dietę opartą o produkty czyste, zdrowe i pochodzące z odpowiedzialnych gospodarstw.

Nasze doświadczenie w odkrywaniu tego, czym jest tak naprawdę zdrowie i zdrowy produkt doprowadził nas do stworzenia eko sklepu  oraz strefy edukacji ekologicznej online.
Eko sklep to most, który łączy ludzi i rolników. Poszukujemy najlepszej dostępnej na południu Polski naturalnej i ekologicznej żywności, od etycznych rolników. Dbamy o jakość i konsekwentnie angażujemy się w rozwój zrównoważonego rolnictwa. Dodaj do tego pasję i radość z zakupów spożywczych, a zaczniesz rozumieć, o co nam w tym wszystkim chodzi. O tak, jesteśmy bardzo nastawieni na misję 😊 

Sezonowa żywność

tylko BIO produkty dostępne właśnie teraz na polach i łąkach południa Polski

Turbo świeżość

Nie magazynujemy. Żywność trafia do ciebie od razu po dostawie od rolnika. To 100% świeżości i energii

Certyfikat ekologiczny

Produkty zawierające (BIO w nazwie produktu). Od małych i sprawdzonych rolników

Bezpieczne płatności

PayU / MasterCard / Visa / Google Pay/ Apple Pay