Jak żyć zdrowo

w mieście i nie wydać fortuny?

 Cześć, tu Justyna i Artur Kinasz. Od roku tworzymy stronę i kanał YouTubowy „Bez krowy w Krakowie”. Dlaczego taka nazwa? Bo długo borykaliśmy się z problemem tego, jak żyć zdrowo w mieście nie mając gospodarstwa, krowy, pola i łanu pszenicy. Zależało nam, by dzieci jadły warzywa bez pestycydów i mięsa bez sterydów. Kiedy na świat miał przyjść nasz syn, pierwszy spośród trójki, to już pół roku przed urodzeniem szukaliśmy produktów, woziliśmy je ze wsi do miasta.
W tym czasie na targach miejskich większość rolników sprzedawała warzywa z pestycydami, mówiąc prosto w oczy, że są bez chemii. Trzeba było je moczyć w sodzie, wodzie i occie. To wszystko nie miało sensu. Z drugiej strony przerażały nas ceny bio/eko żywności w sklepikach ze zdrową żywnością. W pewnym momencie ze zdziwieniem i zażenowaniem odkryliśmy, że w ekosklepach tylko połowa żywności jest eko, z certyfikatem. Reszta, to produkty pseudo zdrowe, pozyskanie z nieznanych źródeł, proszkowe suplementy diety i kiszonki z zatrzymaną fermentacją. Mieliśmy dość byle jakości, oszukiwania i niedopowiadania prawdy. Też tak się czasem czujesz? . 

 

Jedz zdrowo, tworząc indywidualną dietę opartą o produkty czyste, zdrowe i pochodzące z odpowiedzialnych gospodarstw.

 

Uznaliśmy, że tak się nie da dłużej żyć i aby coś zmienić, trzeba sięgnąć do źródła. Odnaleźć rolników, którzy uprawiają uczciwie, dla których ekologia to nie dokument, tylko sposób myślenia i podejścia do pracy, pewien stan ducha. Ludzi biorących odpowiedzialność za swój produkt i nasze zdrowie. Inaczej niż w dużych przetwórniach, dyskontach i hipermarketach, gdzie produkt jest anonimowy i nikt nie bierze odpowiedzialności za jego jakość.
Nasze doświadczenie w odkrywaniu tego, czym jest tak naprawdę zdrowie i zdrowy produkt doprowadził nas do stworzenia eko sklepu  oraz strefy edukacji ekologicznej online.
Eko sklep to most, który łączy ludzi i rolników. Poszukujemy najlepszej dostępnej na południu Polski naturalnej i ekologicznej żywności, od etycznych rolników. Dbamy o jakość i konsekwentnie angażujemy się w rozwój zrównoważonego rolnictwa. Dodaj do tego pasję i radość z zakupów spożywczych, a zaczniesz rozumieć, o co nam w tym wszystkim chodzi. O tak, jesteśmy bardzo nastawieni na misje 😊 

 

Jak znaleźć prawdziwą ekologię

Czy ziemniak sprzedawany przez rolnika na targu, różni od tego który kupisz w Biedronce i Lidlu? Czy warto zapisać się do kooperatywy czy może samemu podróżować do eko gospodarstw?  Odpowiedź na te pytania znajdziesz pobierając ten bezpłatny e-book.

Enjoy 🙂 

0

Your Cart